Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Szczegóły artykułu

Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!

dodano: 2013-08-20 12:36
Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!
II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła 
17.10.2013 w Warszawie (w ramach targów Renexpo) 

W czasach w których energia staje się coraz droższa i prawdopodobnie jej koszty będą się zwiększały w szybszym tempie, warto pamiętać o tym, że koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody dla typowego domu stanowią ponad 70% całkowitych kosztów jego utrzymania. Obok zmniejszenia zapotrzebowania ciepła przez zastosowanie dobrej izolacji termicznej, znaczny potencjał redukcji zużycia energii zawiera w sobie technika grzewcza. Poważne oszczędności, sięgające nawet ponad 50% może przynieść zwłaszcza ogrzewanie pompami ciepła, wykorzystujące zakumulowane w środowisku naturalnym i gruncie ciepło słoneczne. Ogrzewanie pompą ciepła stanowi obecnie jedną z najlepszych w klimacie środkowoeuropejskim możliwości wykorzystania energii słonecznej. 
W naszych warunkach nie da się również pominąć tematu szkodliwej emisji dwutlenku węgla, pyłów i innych zanieczyszczeń oraz ich negatywnego wpływu na środowisko. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a przede wszystkim korzyści ekonomiczne, wymogi zwiększenia udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w energetyce, są najlepszym uzasadnieniem zwiększenia zaangażowania  i wsparcia  rozwoju pomp ciepła w Polsce. 
Nie bez znaczenia jest również to że, rozwój pomp ciepła jest mocno wspierany przez Unię Europejską i wiele nowych, europejskich aktów prawnych. Ogrzewanie pomieszczeń ma duży udział w zużyciu energii. 

Jednym z głównych celów II Kongresu PORT PC organizowanego  w dniu 17 października 2013 r. w Warszawie będzie pokazanie korzyści wynikających z wsparcia pomp ciepła jako OZE i wypracowanych przez PORT PC narzędzi takich jak wytyczne dla wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła czy też kalkulator do szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła.  Przedstawione będą nowe perspektywy rozwoju polskiego i europejskiego rynku oraz znaczenie pomp ciepła w energetyce przyszłości. 
Po sukcesie zeszłorocznego Kongresu, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i tym razem postawiła na wysoką jakość wykładów i znanych prelegentów. Kongres PORTPC zaszczyci  Prezes Zarządu NFOŚiGW  Małgorzata Skucha, która przedstawi nową inicjatywę NFOŚiGW program PROSUMENT, który będzie wspierać rozproszone odnawialne źródła energii. Znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie do 2020 i 2030 roku pokaże Krystyna Dawson z renomowanego Instytutu BSRIA z Wielkej Brytanii. Nie zabraknie także reprezentanta Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP). Rüdiger Grimm przedstawi dobre praktyki  wykonywania dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła w Niemczech. Już tradycyjnie pojawi się reprezentant Instytutu Fraunhofer'a ISE z Niemiec, Pan Marek Miara, który przedstawi znaczenie pomp ciepła w technologi smart grid oraz przybliży sposoby szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. 

Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła, perspektywami i warunkami rozwoju i wymogami unijnymi. Na kongresie nie może zabraknąć nikogo, kto w jakikolwiek sposób jest związany z branżą.  "Jesteśmy przekonani, że II Kongres PORTPC pokaże aktualne znaczenie pomp ciepła w zakresie techniki grzewczej, odnawialnych źródeł energii i energetyce w Polsce. Bez działań zapewniających jakość projektowania i wykonywania instalacji z pompami ciepła nie jest możliwy harmonijny rozwój rynku. To co zostanie pokazane na Kongresie PORT PC będzie posumowaniem naszej wieloletniej, konsekwentnej pracy. 
Wszystkie osoby związane z branżą pomp ciepła powinny poznać przygotowane przez PORT PC narzędzia podsumowuje Paweł Lachman Prezes Zarządu PORT PC.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na: 
www.kongres.portpc.pl, www.portpc.pl, 
www.renexpo-warsaw.com

Kontakt i informacje:

PORT PC
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła "PORT PC"
Adres: ul. Przybyszewskiego 29/5, 30-128 Kraków
Kom.: +48 664 979 972,  portpc@portpc.pl, www.portpc.pl

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem osób związanych z branżą pomp ciepła. Powstało w styczniu 2011 r.  Do jego głównych celów należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła. Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli.

Dodane zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz
« Powrót do listy artykułów

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy