Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Szczegóły artykułu

Czym jest ekologiczne życie?

dodano: 2012-01-20 15:16
Czym jest ekologiczne życie?

Słowo ekologia coraz odważniej wkracza w nasze codzienne życie. Modnie jest być ekologicznym, czyli żyć zgodnie z naturą. Biorąc pod uwagę te już światowe tendencje możemy być ekologiczni na wiele różnych sposobów.


Niektórzy z nas rezygnują z samochodu na rzecz roweru jako środka lokomocji czy też miejskiej komunikacji. Inni z kolei, aby ich domy zużywały mniej energii, docieplają budynki, wymieniają okna na trzyszybowe wypełnione argonem. Praktycznie każdy człowiek w obecnych czasach zdaje sobie sprawę z faktu, że swoim postępowaniem ma wpływ na otaczające środowisko i żyjąc ekologicznie dba o planetę, na której żyje. Formułę życia w pełni ekologicznego określa się często formułą 3R, czyli reduce - reuse - recycle:

  1. Reduce (rethink) - zmniejszenie, ograniczenie, redukowanie, przemyślenie - odnosi się do walki z nadmierną konsumpcją, ograniczanie spożycia, zużycia, np energii, wody, zmniejszenie zapotrzebowania na energię w domu, redukcja gazów cieplarnianych, zredukowanie marnotrawstwa jedzenia, kupowania niepotrzebnych rzeczy
  2. Reuse - użyj ponownie - polega na wydłużeniu cyklu życia produktu poprzez wielokrotne jego używanie, czyli używanie lnianych, naturalnych toreb na zakupy zamiast jednorazowych plastikowych reklamówek, używanie opakowań wielokrotnego użytku zamiast tzw. jednorazówek.
  3. Recycle - odzyskaj, przetwarzaj - segregacja śmieci, organizacja kompostownika w przydomowym ogródku, używanie zbiornika na deszczówkę, kupowanie produktów pochodzących z recyklingu.


Nie należy też zapominać, że ekologiczne życie to też oszczędzanie żywności. W Polsce jest to coraz większy problem, że w ciągu roku Polacy marnują ok 4 mln ton żywności. Recepta na to jest jedna: należy kupować żywność tylko potrzebną i dbać o sposób jej przechowywania.Redakcja Serwisu Wokół Słońca

źródło: www.ekoistka.pl

Dodane zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz
~ravi
2012-06-18 22:04:15
To jeszcze trzeba dodać odnawialne źródła energii, takie jak np. solarus.pl.
« Powrót do listy artykułów

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy