Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Szczegóły artykułu

Dom autonomiczny

dodano: 2013-03-18 11:49
Dom autonomiczny Dom Trzon - opis projektu
Wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, ekologiczny dom pasywny zaprojektowany tylko ze zdrowych, czystych materiałów budowlanych, przede wszystkim z drewna. Konstrukcję ścian zewnętrznych i stropu stanowią panele z masywnego, klejonego drewna świerku skandynawskiego, konstrukcje wewnętrznego trzonu masywnego stanowią okrągłe, frezowane bale świerkowe, konstrukcja więźby dachowej to prefabrykowane dźwigary ze specjalnie sortowanego i obrabianego drewna świerkowego, izolacje termiczne zaprojektowane są z płyt włókna drzewnego PAVATEX. W standardzie dom wyposażony jest w "pasywne", drewniane okna.
Dzięki wyjątkowej koncepcji przestrzennej domu, Inwestor ma możliwość dowolnej adaptacji przestrzeni poddasza, które wolne jest od elementów nośnych. Dźwigarowy dach obciąża tylko ściany zewnętrzne domu.
Najbardziej charakterystyczną cechą Domu Trzonu jest koncepcja funkcji domu rozłożonych wokół centralnie rozłożonego trzonu wykonanego z frezowanych bali drewnianych. Trzon jest współczesnym rozwinięciem idei centralnego trzonu kominowego znanego z układów funkcjonalnych domów holenderskich. Wewnątrz niego jest miejsce na wszystkie pionowe dukty instalacji: kominy dymowe, piony kanalizacyjne, pionowe świetliki rurowe, przewody wentylacji a także na klatkę schodową i  dużą, wygodną, gospodarczą łazienkę, pełniącą także rolę pralni. Wszystkie przybory instalacji wodnej przyłączone są bezpośrednio do ściany trzonu, po której biegną piony instalacji wodnej. Łazienka ogrzewana jest pasywnie przez ciepło produkowane na piecokuchni i promieniujące z przewodów kominowych.
Wewnątrz trzonu na poddaszu jest miejsce na urządzenia techniczne - zbiornik buforowy, grupy pompowe, oraz na dużą garderobę.
Wokół konstrukcji Trzonu rozłożone są wszystkie pomieszczenia funkcyjne: sień, kuchnia, jadalnia, salon i sypialnie. Pomieszczenia ustawione są odpowiednio do dziennej operacji słońca i bardzo dobrze naświetlone.

Więcej informacji udziela:
Konrad Bugiera
Agencja inACT Public Relations
tel.: 0048 663 850 702
email: konrad.bugiera@inact.pl
--
O BUILDgreen Design:
BUILDgreen Design jest jednym z pierwszych dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa pasywnego i energooszczędnego w Polsce. Od roku 2005 zrealizował i/lub zaprojektował kilkanaście budynków energooszczędnych, z czego 4 to domy pasywne.
Więcej na: http://www.buildgreen.pl/

Dodane zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz
« Powrót do listy artykułów

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy