Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Szczegóły artykułu

Europejskie Słoneczne Dni

dodano: 2013-04-24 12:44
Europejskie Słoneczne Dni
Bielsko-Biała, 6-12 maja 2013

W maju czeka na nas wiele słonecznych dni w ramach III edycji  Europejskich Słonecznych Dni !

W  Polsce już po raz trzeci organizowana jest kampania:  Europejskie Słoneczne Dni, która  w Europie trwa już od 2002r. Wydarzenia odbywać się będą w dniach 1 - 19 maja 2013 roku na terenie całej Polski i całej Europy.
 
Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju  rynku mikroinstalacji  w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwa i energię, tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać też,  tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii  do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy "słonecznych dachów".
 
Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych  oraz  wzrost świadomości  ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz  serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 roku. W Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może  każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca. 

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki - Janusz Piechociński, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki  - Marek Woszczyk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Zarządu  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej -  Małgorzata Skucha, Prezydent Torunia - Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. 

W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie - ponad pół miliona. Podczas "słonecznych wydarzeń" organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny  oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika. 

Znajdź słoneczne wydarzenie blisko swojego domu http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013
Więcej informacji na stronie www.slonecznedni.pl
Zobacz galerię zdjęć z poprzednich edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni  http://www.slonecznedni.pl/galeria 
Zapraszamy do udziału! 

Koordynator: Mirosław Szklarski, 666344912, m.szklarski@sg-systems.pl

Dodane zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz
« Powrót do listy artykułów

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy