Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Szczegóły artykułu

Nowości Viessmann na ISH Energy 2013

dodano: 2013-03-26 14:06
Nowości Viessmann na ISH Energy 2013 Nieustanna praca w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w technice grzewczej, wysoka jakość w połączeniu z efektywnością, a przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do tego, co z pozoru niemożliwe, sprawia, że rodzinne przedsiębiorstwo Viessmann stało się światowym liderem, który wyznacza kierunek rozwoju całej branży grzewczej. Viesmann po raz kolejny dowiódł, jak ważna dla niego jest odpowiedzialność za poszanowanie energii.

Na targach ISH Energy 2013 zaprezentowano szereg nowości, rozwiązań i trendów. Kompleksowa oferta Viessmann obejmuje rozwiązania w zakresie mocy od 1 kW  do 116 MW - dla domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych.

Innowacje dla perspektywicznego zaopatrzenia w energię
Viessman  podjął wyzwania ochrony klimatu i przełomu energetycznego i wnosi swoimi innowacyjnymi produktami wkład w ich skuteczne przezwyciężenie. Produktami tymi są także w tym roku nowe, wysokoefektywne wytwornice ciepła, umożliwiające jeszcze oszczędniejsze stosowanie ograniczonych zasobów kopalnych. Nowe systemy energii odnawialnych umożliwiają efektywne wykorzystywanie biomasy, ciepła z powietrza i gruntu, oraz energii słonecznej do wszystkich zastosowań - od domu jednorodzinnego, aż do lokalnej sieci ciepłowniczej, tak w obiektach nowych, jak i w modernizacji istniejących.

Automatyczne równoważenie układów hydraulicznych  - prosto, szybko i dokładnie - także w instalacjach istniejących
Do hydraulicznego równoważenia instalacji z wystawieniem certyfikatu dostępny jest teraz system radiowy, umożliwiający przeprowadzenie takiej optymalizacji instalacji z wszystkimi kotłami Viessmann o mocy do 150 kW, dla obiegów grzejnikowych z mieszaczem lub bez, w sposób automatyczny, a więc wymagający jedynie ułamka czasu potrzebnego zwykle na tę czynność - także w instalacjach istniejących. Metoda jest certyfikowana przez TÜV Rheinland. W stosunku do instalacji bez równoważenia hydraulicznego można zaoszczędzić nawet 15% energii. Generowany protokół pomiarów jest podstawą do ubiegania się o dotację KfW.

25 % dodatkowej oszczędności energii przez innowacyjną, gazową, adsorpcyjną pompę ciepła
Gazowa adsorpcyjna pompa ciepła Viessmann stanowi kamień milowy rozwoju wysokoefektywnej techniki grzewczej. Kombinacja gazowego kotła kondensacyjnego z zeolitową, adsorpcyjną pompą ciepła uzyskuje sprawności do 121 % (Hs)/134 % (Hi), a to przez wykorzystanie ciepła z natury. Oszczędność zużycia gazu wynosi 25% w stosunku to gazowej techniki kondensacyjnej.

Elastycznie konfigurowana kaskada gazowych kotłów kondensacyjnych do 600 kW
Nowy wiszący  gazowy kocioł kondensacyjny o mocy nominalnej 125 i 150 kW jest pomyślany zwłaszcza do zastosowań przemysłowych. Maksymalnie 4 kotłów można zestawić w kaskadę w układzie rzędowym lub blokowym, także w układzie narożnikowym, zajmując minimalną przestrzeń ? także w dachowych centralach grzewczych. Dopuszczalne ciśnienie robocze 6 bar pozwala na ich stosowanie także w wysokich budynkach.

Kompaktowy agregat mikrokogeneracyjny, do wytwarzania ciepła i prądu w domu jednorodzinnym
Kompaktowy agregat mikrokogeneracyjny ze zintegrowanym zasobnikiem wody grzewczej o pojemności 175 litrów nadaje się szczególnie do modernizacji instalacji. Zajmuje bardzo mało miejsca, pokrywa zapotrzebowanie ciepła budynku i na żądanie produkuje prąd na potrzeby własne. Zmniejsza to wyraźnie roczne koszty energii elektrycznej.

Wytwarzanie do 58 t/h pary w kotle dwupłomienicowym
Dwupłomienicowe kotły parowe są największymi w świecie kotłami tego rodzaju i dostarczają niezawodnie do 58 t/h nasyconej lub przegrzanej pary technologicznej do celów przemysłowych. Dostępne są w 12 typowielkościach i są sercem kompletnych instalacji, dostarczanych pod klucz, z jednej ręki.

Zaprojektowane do ruchu ciągłego z pełnym obciążeniem przez 8000 godzin rocznie: kotły biomasowe z paleniskiem z rusztem schodkowym, do 8000 kW
Nowa instalacja paleniskowa na drewno jest zaprojektowania do ruchu ciągłego z pełnym obciążeniem, przez ponad 8000 godzin rocznie. W związku z tym nadaje się równie dobrze do zasilania ciepłem dużych obiektów, jak i biomasowych kotłowni kogeneracyjnych. Palenisko z rusztem schodkowym umożliwia spalanie wielu gatunków paliw (z zawartością wody do 60%, zawartość popiołów do 10%).

Agregat hybrydowy - pompa ciepła i kocioł kondensacyjny w jednym kompakcie
W kompaktowej obudowie umieszczono dwie wytwornice ciepła, wraz z ładowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 130 litrów: podczas gdy pompa ciepła pokrywa obciążenie podstawowe bezpłatnym ciepłem z powietrza, to gazowy kocioł kondensacyjny gotowy jest do pokrycia w razie potrzeby obciążeń szczytowych. Innowacyjna adaptacja punktu biwalencji dostraja współpracę obu wytwornic ciepła, zapewniając zawsze efektywne ogrzewanie.

Zasobnik lodowy - ekonomiczna alternatywa do sond lub kolektorów gruntowych
Zasobnik lodowy umożliwia bardzo niezawodne, ekonomiczne i ekologiczne zaopatrzenie w ciepło budynków każdej prawie wielkości. Wykorzystują one ciepło krystalizacji, uwalniające się przy zamarzaniu wody w zasobniku. W lecie lodem tym można tanio klimatyzować budynek.

Kontrolowana wentylacja mieszkań dla domów nowych i modernizowanych    
Nowe systemy wentylacyjne zapewniają odzysk do 95% ciepła. W ten sposób minimalizują straty wentylacyjne i obniżają koszty ogrzewania. Decentralne systemy można teraz w ramach modernizacji stosować w poszczególnych pomieszczeniach. Wystarczy gniazdo zasilania elektrycznego - nie trzeba prowadzić żadnych kanałów wentylacyjnych.

Atrakcyjny cenowo system solarny do komfortowego podgrzewu c.w.u.    
Zasobnik c.w.u. o pojemności 250 litrów i dwa dopasowane dokładnie do niego kolektory słoneczne, zapewniają komfortowe zaopatrzenie w ciepłą wodę nowego lub modernizowanego domu jednorodzinnego.  Kompletny osprzęt solarny zamontowany jest już na zasobniku, a kolektory słoneczne wystarczy przyłączyć na złącza wtykowe, co znacznie przyspiesza proces instalacji i montażu.

Uniwersalny system automatyki domowej zwiększa efektywność, bezpieczeństwo i komfort
Bezprzewodowy system automatyki domowej integruje ogrzewanie, oświetlenie i odbiorniki elektryczne w inteligentną sieć, sterowaną centralnie lub przez aplikację mobilną. Komunikujące się radiowo urządzenia systemu jego łatwą rozbudowę.

Aplikacja mobilna Viessmann Toolbox z dostępem do wszystkich aplikacji smartfonów
Centralna platforma wszystkich aplikacji mobilnych Viessmann ułatwia użytkownikowi dostęp ze smartfona do wszystkich usług online. Przejrzyste menu użytkownika i jednolity wygląd wszystkich aplikacji zwiększa komfort używania.

Kompletna oferta dla różnorodnych, efektywnych zastosowań
Powyższe nowości uzupełniają kompletną ofertę Viessmann. Grupa Viessmann oferuje w ten sposób efektywne systemy energetyczne, na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich zastosowań - od domów jedno- i wielorodzinnych, poprzez obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej, aż do lokalnych sieci ciepłowniczych i wiosek bioenergetycznych.
Należą do nich:
  • gazowe i olejowe kotły grzewcze o mocy do 120 MW wzgl. 120 ton pary wodnej na godzinę, w tym systemy kondensacyjne od 1,9 do 6000 kW.
  • instalacje kogeneracyjne o mocy elektrycznej do 50 MW.paleniska biomasowe na wszystkie rodzaje paliw drzewnych, o mocach od 4 kW do 50 MW.
  • biogazownie o wydajności do 20 MW biogazu
  • pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia o mocy do 2 MW
  • produkty techniki chłodniczej i komory chłodnicze dla przemysłu
  • kolektory słoneczne do podgrzewu c.w.u., wspomagania ogrzewania, wytwarzania ciepła technologicznego i chłodzenia budynków, oraz instalacje fotowoltaiczne.
Kompletna oferta obejmuje ponadto całą technikę systemową, jak systemy zbiorników, pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. i zasobniki buforowe wody grzewczej, regulatory i urządzenia teleinformatyczne, oraz grzejniki i ogrzewania podłogowe - wszystko dostarczane z jednej ręki przez Grupę Viessmann i dokładnie wzajemnie dopasowane

Źródło: Viessmann

Dodane zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz
« Powrót do listy artykułów

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy