Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Lista ciekawostek

dodano: 2014-08-01 09:58
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 czerwca 2014 roku

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 czerwca 2014 roku

Dnia 2 lipca tego roku w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 czerwca w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej .... więcej »
dodano: 2013-06-04 09:12
Sun Bridge - pierwsza w Polsce restauracja solarna

Sun Bridge - pierwsza w Polsce restauracja solarna

Na moście Jordana krzątanina, ruch, ostre błyski światła. Szykuje się nie lada atrakcja! Powstaje kosmicznie zaaranżowana, pierwsza w Polsce restauracja solarna: Sun Bridge. Pomysł by użyć energii słońca do przygotowywania posiłków jest znany i wykorzystywany na całym świecie, choć częściej po prostu gwarantuje dostęp do przegotowanej, a tym samym czystej wody. Dzieje tak... więcej »
dodano: 2012-08-06 12:34
Energooszczędność na Wieży Eiffla

Energooszczędność na Wieży Eiffla

Do końca przeszłego roku spółka SANTE wyda 25 mln eur na modernizacyjne Wieży  Eiffla.  Projekt rewitalizacji zakłada całkowitą przebudowę pierwszej kondygnacji, gdyż jak wynika ze statystyk ten poziom cieszył się najmniejszą frekwencją turystów. Jedną z atrakcji zapewniających zwiedzającym dreszczyk emocji ma być szklana podłoga i balustrada. Realizując... więcej »
dodano: 2012-05-11 14:10
Fotokratka w ofercie Darco

Fotokratka w ofercie Darco

Firma Darco wzbogaciła paletę produktów o personalizowaną fotokratkę kominkową, która osłania wylot ciepłego powietrza, spełniając jednocześnie rolę niepowtarzalnego elementu dekoracyjnego. Możliwość wkomponowania w fotokratkę praktycznie każdego zdjęcia przemawia za wyjątkowością produktu. Po obróbce specjalnym programem komputerowym, implementacji technologicznej i... więcej »
dodano: 2012-04-02 11:32

Pomysły na ekologiczny dom

Pomysłów na stworzenie ekologicznego środowiska w domu może być bardzo wiele. Od naszej wiedzy i świadomości ekologicznej zależy, czy będziemy żyć w zgodzie z naturą. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość powietrza w naszym domu i na czynniki, które o tym decydują. Źródłem zanieczyszczeń powietrza są m.in.: roztocza, pleśnie i grzyby, a także produkty... więcej »
dodano: 2012-01-30 13:50
Nowe miasto Caofeidian będzie obojętne dla klimatu

Nowe miasto Caofeidian będzie obojętne dla klimatu

Projekt nr 1 345 z 31 000. Około 200 km na południowy wschód od Pekinu powstaje od podstaw eko-miasto Caofeidian. W pierwszej fazie projektu, dotyczącej powierzchni 30 km kwadratowych, która będzie całkowicie obojętna dla bilansu węgla, wzięli udział urbaniści, architekci i konsultanci techniczni reprezentujący Sweco. Trwa szybki napływ ludności do chińskich... więcej »
dodano: 2012-01-25 14:53
Kiedy należy mieć pozwolenie na budowę, a kiedy tylko zgłoszenie budowlane?

Kiedy należy mieć pozwolenie na budowę, a kiedy tylko zgłoszenie budowlane?

Rozpoczęcie prowadzenia robót budowlanych w zasadzie powinno poprzedzać uzyskanie pozwolenia na budowę. Kwestię tę reguluje ustawa "Prawo Budowlane". Od tej zasady istnieją jednak odstępstwa. W niektórych przypadkach na rozpoczęcie prowadzenia robót budowlanych potrzebne jest jedynie zgłoszenie budowlane, niektóre inwestycje nie wymagają ani zgłoszenia ani zezwolenia.... więcej »
dodano: 2012-01-23 09:31
11 pomysłów na ograniczenie zużycia energii elektrycznej w domu

11 pomysłów na ograniczenie zużycia energii elektrycznej w domu

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej to nie tylko mniejsze rachunki za prąd, ale przede wszystkim pomoc środowisku w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.  Oto sprawdzone sposoby: 1. Jeśli mamy dopiero w planie wybudować dom, to warto się zastanowić jeszcze na etapie planowania jakie będzie położenie domu względem stron świata. Ma to bowiem wpływ na... więcej »
dodano: 2012-01-20 15:16
Czym jest ekologiczne życie?

Czym jest ekologiczne życie?

Słowo ekologia coraz odważniej wkracza w nasze codzienne życie. Modnie jest być ekologicznym, czyli żyć zgodnie z naturą. Biorąc pod uwagę te już światowe tendencje możemy być ekologiczni na wiele różnych sposobów. Niektórzy z nas rezygnują z samochodu na rzecz roweru jako środka lokomocji czy też miejskiej komunikacji. Inni z kolei, aby ich domy zużywały mniej... więcej »
dodano: 2012-01-20 14:14
Połączenie luksusu z ekologią

Połączenie luksusu z ekologią

Nowatorski projekt luksusowego domu ekologicznego powstanie na tureckiej wyspie Isla Paya de Cleopatra. Autorem tego nowoczesnego rozwiązania jest architekt hiszpański Luis de Garrido, który tworzy projekty realizujące ideę zrównoważonego rozwoju. Z lotu ptaka projekt przypomina oko mitycznego Horusa - egipskiego króla nieba. Dom będzie samowystarczalny, tzn. będzie czerpał... więcej »
  1 2 3  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy