Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Lista ciekawostek

dodano: 2012-01-19 13:56
Świadectwa energetyczne

Świadectwa energetyczne

Świadectwo energetyczne (Certyfikat Energetyczny) jest do dokument, w którym został wyznaczony roczny poziom zużycia energii w budynku. Wylicza się tutaj zapotrzebowanie budynku na energię pierwotną (EP) i energię końcową (EK). Na tej podstawie następuje przyporządkowanie budynku do określonej klasy energetycznej.Wystawiane jest dla potrzeb procesu inwestycyjnego w przypadku... więcej »
dodano: 2012-01-19 12:30

Szwajcaria dofinansuje instalacje solarne w Małopolsce

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy podpisana została umowa na dofinansowanie instalacji solarnych na ponad 3800 budynkach prywatnych oraz 26 budynkach użyteczności publicznej w gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina i Kłaj w województwie małopolskim. Budynki zostaną wyposażone w panele słoneczne do podgrzewania cieplej wody użytkowej. W ramach... więcej »
dodano: 2012-01-19 10:33

W UE coraz więcej energii z OZE

Udział energii pochodzącej z odnawialnych źródeł w konsumpcji energii brutto w Unii Europejskiej wzrasta - wynika z najnowszych danych dotyczących energetyki odnawialnej opublikowanych przez EurObservER. W roku 2010 udział ten wyniósł 12,4 proc. i wzrósł o 0,9 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny zakłada m.in. zwiększenie do... więcej »
dodano: 2012-01-18 14:22
Niemiecki Huf Haus - dom prawdziwie energooszczędny?

Niemiecki Huf Haus - dom prawdziwie energooszczędny?

Jak połączyć wysoki komfort, estetyczny design i funkcjonalność z prawdziwą energooszczędnością? Huf Haus, niemiecki producent domów, twierdzi, że znalazł odpowiedź na to pytanie. Budynki tworzone przez specjalistów z Westerwaldu są wynikiem koncentracji na przyrodzie i ochronie środowiska. Mają zapewniać bardzo niskie zużycie energii, mimo specyficznej, bardzo... więcej »
dodano: 2012-01-18 13:45
Energia słoneczna pomoże w odsalaniu wody

Energia słoneczna pomoże w odsalaniu wody

Wynalazek brytyjskiego konstruktora pozwala na odsalanie wody morskiej za pomocą zasilanych energią słoneczną urządzeń. Nowatorski wynalazek został przez swojego twórcę - Phila Pauley'a - roboczo nazwany "słonecznym ogórkiem" (solar cucumber). Urządzenie składa się z kilku połączonych ze sobą odsalarek zasilanych panelami fotowoltaicznymi. O wyjątkowości... więcej »
dodano: 2012-01-18 13:39
W ubiegłym roku w czystą energię zainwestowano 260 miliardów dolarów

W ubiegłym roku w czystą energię zainwestowano 260 miliardów dolarów

Według raportu Bloomberg New Energy Finance w ubiegłym roku na świecie wyasygnowano 260 miliardów dolarów na inwestycję w tzw. czystą energię, pomimo, jak podkreśla raport, kryzysu finansowego oraz antyekologicznej krucjaty prowadzonej przez Republikanów w Kongresie USA. W stosunku do roku 2010 globalnie nakłady wzrosły o 5%. Kwota ta obejmuje przedsięwzięcia w energię... więcej »
dodano: 2012-01-18 09:17
Podstawy fotowoltaiki

Podstawy fotowoltaiki

Rynek ogniw fotowoltaicznych rozwija się na świecie w błyskawicznym tempie. Wg danych firmy konsultingowej Solarbuzz w 2012 roku wzrost liczby instalacji fotowoltaicznych na rynku globalnym wyniesie 43%. Jednak w Polsce temat fotowoltaiki ogólnie jest mało popularny i znany ze względu na wiele barier, które ograniczają rozwój tego typu odnawialnych źródeł energii. Wiele osób... więcej »
dodano: 2012-01-18 09:00
Z czym warto połączyć ogrzewanie kominkowe ?

Z czym warto połączyć ogrzewanie kominkowe ?

Budując nowy dom lub przeprowadzając modernizację systemu ogrzewania często decydujemy się zamontować kominek z płaszczem wodnym. Zachęca nas do tego perspektywa taniego ogrzewania połączona z efektem nastrojowej atmosfery w salonie. Kominek może zastąpić nie tylko piec c.o. ale i elektryczny podgrzewacz wody, czyli ogrzewa całe mieszkanie dając jednocześnie ciepłą wodą... więcej »
dodano: 2012-01-13 14:41
Dofinansowanie na kolektory słoneczne

Dofinansowanie na kolektory słoneczne

Wielu inwestorów indywidualnych zamierza zainstalować kolektory słoneczne na swojej prywatnej posesji korzystając z dofinansowania oferowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program Priorytetowy przewiduje zwrot 45% wartości udzielonego kredytu hipotecznego. Wielu jednak zapomina o tym, że w związku ze spłacanym kredytem ponosi również koszty... więcej »
dodano: 2012-01-09 13:13
Zasada działania pompy ciepła

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła składa się z następujących elementów: 1. Parownik 2. Skraplacz 3. Sprężarka 4. Zawór rozprężny 5. Dolne źródło zasilania 6. Górne źródło zasilania źródło: www.euronom.pl Poszczególne elementy łączone są ze sobą rurkami miedzianymi, w których krąży czynnik roboczy (posiada właściwości pozwalające mu wrzeć w niskiej temperaturze. Czynnik... więcej »
  1 2 3  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy