Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Lista ciekawostek

dodano: 2012-01-04 10:56
Co to jest certyfikat FSC?

Co to jest certyfikat FSC?

Certyfikat FSC (ang. Forest Stewardship Polska ) jest to system certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System opiera się o szereg standardów dotyczących prawidłowego gospodarowania lasami i zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta. Certyfikacja przeprowadzana jest przez akredytowane jednostki certyfikujące, posiadające akredytację FSC. Wykaz jednostek... więcej »
dodano: 2012-01-04 09:20
Co to jest certyfikat EHPA?

Co to jest certyfikat EHPA?

Certyfikat EHPA ( ang. European Heat Pump Association ) - jest to europejski znak jakości dla pomp ciepła, który w chwili obecnej obowiązuje w następujących krajach: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Francja, Finlandia i Szwecja. W krajach tych istnieją certyfikowane instytuty badawcze badające efektywność pomp ciepła, np. Interstaadtliche Hochschule fuer Technik Buchs (... więcej »
dodano: 2011-12-20 09:11
Na co zwrócić uwagę kupując żarówki LED?

Na co zwrócić uwagę kupując żarówki LED?

Przy zakupie nowoczesnych żarówek LED warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość prądu, jaką może pobrać ta żarówka, ale i na trzy istotne sprawy: Dobór barwy światła w zależności od przeznaczenia Diody LED mogą emitować różne rodzaje światła białego. Aby oznaczyć rodzaj bieli producenci posługują się temperaturą barwową wyskalowaną w kelwinach (K). Im... więcej »
dodano: 2011-12-16 10:07
Jakie cechy ma budynek energooszczędny?

Jakie cechy ma budynek energooszczędny?

Dom energooszczędny powinien w maksymalnym stopniu wykorzystywać energię słoneczną. W praktyce sprowadza się to do korzystnego ułożenia względem kierunków świata. Od strony południowej do energooszczędny ma największą powierzchnię okien, a w związku z tym powierzchnie mieszkalne są także usytuowane od tej strony. Ku słońcu ma też taki budynek ułożone kolektory... więcej »
dodano: 2011-12-15 12:37
WFOŚiGW w Katowicach wspiera budownictwo energooszczędne

WFOŚiGW w Katowicach wspiera budownictwo energooszczędne

Program wsparcia dla budowy domów energooszczędnych uruchomił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program wsparcia polega na udzieleniu preferencyjnego kredytu na budowę domu energooszczędnego, tj. wskaźnik zapotrzebowania na energię końcową, który wynika ze sporządzonego świadectwa energetycznego wynosi mniej niż 60 kWh/(m 2 *rok). Jest to pierwszy... więcej »
dodano: 2011-10-24 09:19
Znakowanie kominów

Znakowanie kominów

Przed producentami wyrobów kominowych stoją bardzo wysokie wymagania odnoszące się do wprowadzenia ich do obrotu. Wymagania takie zostały wprowadzone przez Unię Europejską ze względu na szereg zagrożeń, jakie może spowodować niewłaściwie wykonany komin lub instalacja kominowa. Wymagania te dotyczą nie tylko produktu gotowego ale też i całego procesu produkcyjnego.... więcej »
dodano: 2011-10-19 14:22
Moduły PV

Moduły PV

Każdy producent ma obowiązek przedstawienia specyfikacji technicznej modułów PV. Norma europejska EN 50380 określa, jakie parametry techniczne powinien zawierać taki arkusz danych: W p - moc nominalna, U mpp - napięcie w punkcie maksymalnej mocy, I mpp - natężenie prądu w punkcie mocy maksymalnej, U oc - napięcie otwartego obwodu, I sc - natężenie prądu... więcej »
dodano: 2011-10-17 11:35

Brama garażowa

Brama garażowa - parametry: wodoszczelność odporność na obciążenia wiatrem opór cieplny przepuszczalność powietrza bezpieczne otwieranie określenie geometrii parametrów szklanych wytrzymałość mechaniczna i stateczność siły wywierane (brama z napędem) więcej »
dodano: 2011-09-26 14:57

Montaż pompy ciepła powietrze-woda Split - Viessmann Vitocal 200-S

[youtube_video]http://www.youtube.com/watch?v=v3DshngAE3A&feature=related[/youtube_video] więcej »
dodano: 2011-06-27 15:41

Segregacja odpadów

Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości ma następujące obowiązki związane z utrzymaniem czystości i porządku: wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym oraz przyłączenie... więcej »
  1 2 3  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy