Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Lista artykułów

dodano: 2013-04-19 12:55
Innowacja ISH Viessmann

Innowacja ISH Viessmann

Prace badawczo rozwojowe: Innowacje z firmy Viessmann dla bezpiecznego zaopatrzenia w energię. Motto firmy Viessmann na światowych targach branży grzewczo-klimatyzacyjnej ISH Energy 2013 jest krótkie i zwięzłe: "Klimat Innowacji". Zawiera ono w sobie istotę oferty firmy Viessmann. Jest ona innowacyjna, kompleksowa, gdyż oferuje indywidualne rozwiązania systemowe jednego producenta... więcej »
dodano: 2013-03-26 14:06
Nowości Viessmann na ISH Energy 2013

Nowości Viessmann na ISH Energy 2013

Nieustanna praca w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w technice grzewczej, wysoka jakość w połączeniu z efektywnością, a przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do tego, co z pozoru niemożliwe, sprawia, że rodzinne przedsiębiorstwo Viessmann stało się światowym liderem, który wyznacza kierunek rozwoju całej branży grzewczej. Viesmann po raz kolejny dowiódł, jak ważna... więcej »
dodano: 2013-03-21 10:32

Specjalny pakiet dla programu z dotacją NFOŚiGW

Właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać bezzwrotnie 45% kwoty kredytu zaciągniętego na kupno i montaż kolektorów słonecznych. Dotację wypłaci Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów udzielane są na zasadach określonych w Programie Priorytetowym NFOŚiGW, który jest wdrażany w latach... więcej »
dodano: 2013-03-18 11:49
Dom autonomiczny

Dom autonomiczny

Dom Trzon - opis projektu Wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, ekologiczny dom pasywny zaprojektowany tylko ze zdrowych, czystych materiałów budowlanych, przede wszystkim z drewna. Konstrukcję ścian zewnętrznych i stropu stanowią panele z masywnego, klejonego drewna świerku skandynawskiego, konstrukcje wewnętrznego trzonu masywnego stanowią okrągłe, frezowane bale świerkowe,... więcej »
dodano: 2012-11-06 13:03
Ile mogą kolektory?

Ile mogą kolektory?

Kolektory słoneczne służą do zamiany energii promieniowania słonecznego w ciepło. Czego można od nich oczekiwać? W praktyce kolektory stosuje się najczęściej do ogrzewania wody użytkowej, wody w basenach, rzadziej do zasilania instalacji ogrzewania pomieszczeń i ciepła technologicznego. Zdecydowanie najpopularniejsze jest pierwsze z tych zastosowań, a to głównie ze względu na... więcej »
dodano: 2012-06-15 11:26
Ciepłe ściany pieców, kominków i pieco-kominków

Ciepłe ściany pieców, kominków i pieco-kominków

Dawniej, nie było problemu, ciepłe ściany pieców i kominków, które miały pełnić funkcję grzewczą domu budowano po prostu z kafli. Zdolność grzewczą obliczano przyjmując, że dla pieca kaflowego średnio 1 m 2 powierzchni grzewczej wyemituje ok. 0,33 kWh ciepła.Tak więc typowy piec kaflowy o powierzchni ok. 6 m 2 i wadze ok. 1 tony grzał z mocą 2 kW. Pozwalało to ogrzać w... więcej »
dodano: 2012-05-14 15:31
Budować

Budować "ekologicznie" mity i fakty

Ekologia, ekologiczna żywność, ekologiczne barwniki, ekologiczne środki transportu, ekologiczne kosmetyki itd. . Brzmi znajomo, nieprawdaż? W ciągu ostatnich lat regularnie powiększa się zakres przedmiotów codziennego użytku, łączonych ze słowem kluczowym ekologia.  Tzw. ekotrend widoczny jest na całym świecie. Coraz więcej obywateli świadomie zaczyna zwracać uwagę na... więcej »
dodano: 2012-05-14 11:29
Oddychaj swobodnie ! Oszczędzaj energię !

Oddychaj swobodnie ! Oszczędzaj energię !

Niemal każdy mężczyzna marzy o zbudowaniu domu, zasadzeniu drzewa i spłodzeniu syna. Spośród tych marzeń budowa domu wymaga najwięcej czasu, pieniędzy oraz szczegółowego planowania każdego etapu budowy.   Wiele osób planując budowę wymarzonego domu skupia się na wyborze odpowiedniego ocieplenia budynku, wyglądu dachu czy wreszcie wystroju wnętrz, a zapomina o bardzo... więcej »
dodano: 2012-05-07 14:36
Naturalnie ciepły i zdrowy dom

Naturalnie ciepły i zdrowy dom

Ostatnie lata przebiegały pod znakiem gwałtownych podwyżek cen za energię, gaz, olej opałowy i inne źródła ogrzewania budynków. Zjawisko to widoczne jest na całym świecie. Niestety jak wskazują prognozy, koszta ogrzewania budynków będą stale rosły i rosły. Ostatecznie nie ma w tym nic dziwnego. Z roku na rok zwiększa się bowiem globalne zapotrzebowanie na energię oraz emisja... więcej »
dodano: 2011-10-13 11:59

Kontrola wyrobów budowlanych

Fot. Stock Free Wyroby budowlane wprowadzane do obrotu na rynku polskim podlegają kontroli następujących organów: Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Do podstawowych obowiązków w/w organów należą m.in.: kontrola wyrobów wprowadzonych do obrotu, prowadzenie postępowań administracyjnych w tym zakresie, Inspektoraty ściśle... więcej »
  1 2  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy