Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Zielona linia

dodano: 2013-04-08 10:57
Szkolenie z systemów fotowoltaicznych

Szkolenie z systemów fotowoltaicznych

Szkolenia z fotowoltaiki - Akademia Solsum Największy przyrost mocy w energetyce Unii Europejskiej  w 2012 roku podobnie jak w 2011 roku  miała fotowoltaika - tylko w ubiegłym roku w Europie przybyło 16,75 GW elektrowni słonecznych. Dysponując wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem posiadamy niezbędną wiedzę jak działają systemy w okresach długotrwałej ... więcej »
dodano: 2013-03-11 13:43
Dopłaty do domów energooszczędnych

Dopłaty do domów energooszczędnych

Budownictwo pasywne cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, a istnieje szansa, że do 2020 roku  gdy w życie wejdzie unijna dyrektywa obligująca nas do budowy domów o niskim zapotrzebowaniu na energię trend ten umocni się jeszcze bardziej. Mała popularność budownictwa pasywnego wiąże się głównie ze znacznie wyższymi kosztami wybudowania domu o niskim... więcej »
dodano: 2013-02-27 12:08
Nowe rozwiązania w zakresie wykorzystywania przypowierzchniowej energii geotermalnej przy użyciu pionowych sond geotermalnych.

Nowe rozwiązania w zakresie wykorzystywania przypowierzchniowej energii geotermalnej przy użyciu pionowych sond geotermalnych.

Wykorzystywanie energii geotermalnej za pomocą sond i kolektorów geotermalnych w ostatnich latach przeżyło rozkwit. Oprócz nowych form kolektorów opracowano i zastosowano również nowe materiały, które mają znacznie lepsze właściwości w porównaniu z używanymi dotąd tworzywami PE80/PE100 i pozwalają na nowe zastosowania.  Najwięcej uwagi poświęca się zastosowaniu... więcej »
dodano: 2012-11-22 08:53
Warsztaty SOLAR + FOTOWOLTAIKA - czy było ciekawie?

Warsztaty SOLAR + FOTOWOLTAIKA - czy było ciekawie?

Nie, było bardzo ciekawie i niesamowicie interesująco! To nasza opinia o warsztatach SOLAR + FOTOWOLTAIKA , które odbyły się w Krakowie w dniach 8 i 9 listopada br. Byliśmy tam i jesteśmy wdzięczni organizatorom za zaproszenie. A zaprosili nas koledzy z dwumiesięcznika GlobEnergia.  Pod względem edukacyjnej działalności związanej z OZE Kraków zasługuje na wyróżnienie.... więcej »
dodano: 2012-10-31 12:39
SODAR - nowoczesne urządzenie do pomiaru parametrów wiatru

SODAR - nowoczesne urządzenie do pomiaru parametrów wiatru

w4e Centrum Energii Wiatrowej w ostatni poniedziałek października zaprosiło nas na pokaz urządzenia WindCollector 2. To urządzenie wykorzystujące SODAR z własnym systemem zasilania przeznaczone jest do pomiaru temperatury, kierunku i prędkość wiatru. Dane uzyskiwane są co 5 metrów w zakresie od 0 do 500 metrów wysokości nad ziemią. Jakie są zalety SODAR-a? Jest mobilny i nie... więcej »
dodano: 2012-10-02 16:43
Miejskie sieci ciepłownicze na energię słoneczną

Miejskie sieci ciepłownicze na energię słoneczną

Zakłady miejskiej sieci ciepłowniczej na energię słoneczną z powodzeniem działają m.in. w Szwecji, Niemczech, Austrii i Danii dostarczając odnawialne, bezemisyjne ciepło z dużych powierzchni kolektorów słonecznych poprzez miejską sieć ciepłowniczą do terenów mieszkalnych i przemysłowych.  Jedyna z takich wielopowierzchniowych instalacja słoneczna znajduje się w... więcej »
dodano: 2012-06-18 12:37
Kolektor aluminiowy firmy Hewalex

Kolektor aluminiowy firmy Hewalex

Firma Hewalex producent kolektorów słonecznych wprowadziła na rynek kolektor słoneczny z absorberem całkowicie wykonanym z aluminium. Do produkcji kolektora KS2000 TP Am/TLP Am zastosowano najnowocześniejszą technologię spawania laserowego. Zastosowanie aluminium do budowy absorbera, niesie ze sobą szereg korzyści,  przede wszystkim: -    zapewnienie wysokich... więcej »
dodano: 2012-06-05 08:55
Dopłaty do kredytów na domy energooszczędne

Dopłaty do kredytów na domy energooszczędne

Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych to nowy projekt programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podjęte działanie ma na celu wsparcie budownictwa energooszczędnego jak również zmniejszenie emisji CO2 i co za tym idzie wywiązanie się Polski z zobowiązań międzynarodowych w tym zakresie. To także przygotowanie do wprowadzenia zmian w... więcej »
dodano: 2012-05-28 11:27
Drewno - ekologiczne źródło ciepła?

Drewno - ekologiczne źródło ciepła?

Mój znajomy leśnik  Marian ile razy się widzimy, zawsze mi powtarza: "Tomasz mów dużo  o lesie, tu jest tyle dobra..." . A ja się o tym przekonuje, ile razy z kamerą  jadę do Puszczy, do Parku Narodowego czy odwiedzam znajomych z branży kominkowej. A że lubię Mariana, to pośrednio będę dziś pisać o lesie i o tym ile nam może dać w tym wymiernym aspekcie.... więcej »
dodano: 2012-05-18 12:29
Niskotemperaturowe ogrzewanie - oszczędność do 60%

Niskotemperaturowe ogrzewanie - oszczędność do 60%

W ostatnim czasie rosną wymagania użytkowników, co do szeroko rozumianej jakości klimatu wewnętrznego. Dlatego poszukuje się rozwiązań alternatywnych wobec powszechnie stosowanych ogrzewań z grzejnikami konwekcyjnymi. Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie ścienne. Zapewnia ono zazwyczaj lepsze warunki komfortu cieplnego, ponieważ ogranicza chłodzące oddziaływanie ścian.... więcej »
  1 2 3 4 5  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy