Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Zielona linia

dodano: 2012-05-09 14:04
Piec na pellet

Piec na pellet

Firma Wentor wyłączny dystrybutor w Polsce produktów firmy MCZ na tegorocznych tragach Instalacje zaprezentowałam m.in. wolnostojący piec na pellet Toba. Activ System standardowo stosowany we wszystkich urządzeniach firmy MCZ pozwala na optymalne działanie pieca w przypadku  zastosowania każdego rodzaju pellet. Wbudowany wewnętrzny czujnika potrafi dostosować powietrze... więcej »
dodano: 2012-04-21 19:49

Energooszczędny, drewniany dom !

STEICO joist i STEICO wall w połączeniu z grupą materiałów izolacyjnych, produkowanych przez firmę STEICO tworzą system do budowy drewnianych domów pasywnych i energooszczędnych. Pan  Michał Komorowski prezentuje ofertę produktów firmy STEICO. [youtube_video]http://www.youtube.com/watch?v=K3-1sx2aIq8[/youtube_video] więcej »
dodano: 2012-04-19 09:59

Montaż rekuperatora w istniejącym budynku

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zyskuje coraz więcej zwolenników. Montaż rekuperatora nie jest problemem, jeśli zaplanujemy wykonanie wentylacji mechanicznej jeszcze na etapie projektowania. Urządzenie to jest stosunkowo nowe na naszym rynku, dlatego wielu właścicieli domów zastanawia się czy istnieje możliwość montażu rekuperatora w wybudowanym budynku? O odpowiedź na... więcej »
dodano: 2012-04-05 15:49
Chrońmy kasztanowce 2012

Chrońmy kasztanowce 2012

Gmina Łaziska Górne już po raz czwarty obchodziła akcję ochrony drzew kasztanowca białego przed szkodnikiem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem pn.: "Chrońmy Kasztanowce 2012". Inauguracja ekologicznego przedsięwzięcia odbyła się 4 kwietnia na świeżym powietrzu na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Szarotka" przy ul. Ogrodowej w Łaziskach Górnych. Zadanie polegało na... więcej »
dodano: 2012-04-03 15:36

Multimedialna wizyta na Targach ENEX

Tegoroczna X edycja targów ENEX - Odnawialne Źródła Energii odbyła się w dniach 6-8 marca 2012 roku w Kielcach. Podczas targów ENEX Nowa Energia, Redakcja GLOBEnergia wraz z targami Kielce po raz kolejny zorganizowała  Fora tematyczne z zakresu pomp ciepła, energii słonecznej i energii wiatrowej.  Podczas 3-dniowych spotkań uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę na... więcej »
dodano: 2012-02-22 14:51
Sposoby na ciepły dom

Sposoby na ciepły dom

Współczesne trendy w rozwoju budownictwa kierują się w stronę optymalizacji gospodarowania energią.  Ma to przełożenie w zmianach w prawie budowlanym, jakie  zostały narzucone w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej. W przypadku nowo powstających budynków mieszkalnych, obowiązują przepisy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków... więcej »
dodano: 2012-02-01 10:55

Mamy poważne problemy z pogodą, skutki naszych działań odbiją się w bliskim czasie na życiu kolejnych pokoleń.

     Klimat na Ziemi stale się zmienia,  w tym zagadnieniu nie ma stanu constans. Ślady okresów glacjalnych i interglacjałów są do zaobserwowania , jeśli nie pod powierzchnią ziemi to w wierzchniej jej warstwie (krajobraz  Warmii i Mazur , albo kocioł lodowcowy Morskie Oko). Klimat na naszej planecie zmieniał się, zmienia się i będzie ulegać... więcej »
dodano: 2012-01-29 13:38
Jak długo rozkładają się wyrzucane przez nas śmieci?

Jak długo rozkładają się wyrzucane przez nas śmieci?

Szkło - wyrzucone rozkłada się ok. 4000 lat. Z drugiej strony szklane butelki, słoiki mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność.   Plastik - rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat. W Polsce największym problemem jest zużywanie jednorazowych reklamówek, ponieważ powstaje z nich największa ilość odpadów spośród tych z plastiku. Produkuje je... więcej »
dodano: 2012-01-26 10:21

Paliwo alternatywne

Paliwo alternatywne to paliwo uzyskane w procesie odzyskania odpadów o wysokiej wartości kalorycznej. Jako odpad wykorzystuje się m.in. odpady komunalne frakcji suchej nie nadające się do innego przetworzenia takie jak papier, tektura, tkaniny, tworzywa typu PET. Paliwo alternatywne z powodzeniem wykorzystywane jest w przemyśle cementowym w zastępstwie węgla kamiennego i mazutu. ... więcej »
dodano: 2012-01-23 13:46

Oznakowanie na opakowaniach

Oznakowanie na opakowaniach zostało ujednolicone po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Często spotyka się takie oznakowania w formie graficznej, co jest często mylone z marką produktu bądź jego logiem. Oznaczenia ekologiczne mają za zadanie pokazać, że produkt posiada pewne unikatowe cechy. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie wzorów oznakowania... więcej »
  1 2 3 4 5  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy