Rejestracja Zapomniałeś hasła?

Zielona linia

dodano: 2012-01-23 13:36

Audyt efektywności energetycznej

Audyt efektywności energetycznej to opracowanie zawierające analizę zużycia energii oraz określające stan techniczny obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, zawierające wykaz przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej tych obiektów, urządzeń lub instalacji, a także ocenę ich opłacalności ekonomicznej i możliwej do uzyskania oszczędności... więcej »
dodano: 2011-12-08 12:13
Charakterystyka energetyczna budynku

Charakterystyka energetyczna budynku

Charakterystyka energetyczna budynku to opracowanie (poza projektem budowlanym) uwzględniające: - charakterystyki cieplne budynku (obudowy i przegród wewnętrznych) - szczelność na przenikanie powietrza - instalacje ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (wraz z charakterystykami ich izolacji) - instalacje klimatyzacji i wentylacji - wbudowaną instalację oświetleniową (głównie sektor... więcej »
dodano: 2011-12-08 12:03

Energia odnawialna

Energia odnawialna - odnawialne źródło energii wykorzystujące w procesie przetwarzania: energię wiatru, promieniowania słonecznego i geotermalną, energię fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek, energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego powstającego w  wyniku rozkładu składowanych cząstek roślinnych lub zwierzęcych, a także biogazu powstałego w procesie... więcej »
dodano: 2011-11-10 15:17
Mostek termiczny

Mostek termiczny

Mostek termiczny (cieplny) - według normy PN-EN ISO 10211-1- część zewnętrznej obudowy pomieszczeń, w ktrórej opór cieplny w stosunku do części zasadniczej jest znacznie osłabiony na skutek: całkowitego lub częściowego przebicia obudowy przez materiał o wyraźnie większej przewodności cieplnej, zmiany grubości warstw materiałowych, różnicy wielkości pół powierzchni... więcej »
dodano: 2011-11-10 15:04

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii - źródła pozyskujące i przetwarzające energię słoneczną niezakumulowaną lub zakumulowaną w rozmaitych postaciach, a w szczególności energię geotermalną, cieków wodnych, fal, prądów i pływów morskich, wiatru, biomasy lub biogazu. jest to potencjał, zloża lub pokłady, które nie ulegają wyczerpaniu w dostępnej człowiekowi skali czasowej. więcej »
dodano: 2011-11-10 14:54
Budynek proekologiczny

Budynek proekologiczny

Budynek proekologiczny - budynek, który sprzyja komfortowi użytkowników, tj. charakteryzyje się dużą funkcjonalnością wętrza i wysoką jakością środowiska, a równocześnie taki, w którym nie występują żadne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. więcej »
dodano: 2011-11-10 14:48

Budynek pasywny

Budynek pasywny - budynek mieszkalny lub jego niewielki obiekt o zbliżonym przeznaczeniu, charekteryzujący się maksymalnym ograniczeniem strat energii cieplnej, nie tylko przez zastosowanie właściwych izolacji termiczych ścian i otworów, ale również przez wykorzystanie energii, kumulowanej w przegrodach, odzyskiwanie i pozyskiwanie energii ze źródeł niekonwencjonalnych, głównie... więcej »
dodano: 2011-11-10 14:38
Budynek inteligentny

Budynek inteligentny

Budynek inteligentny to taki, w którym celowo tak zintegowano rozwiązania architektoniczno-budowlane z nowoczesną infrastrukturą techniczną i orgnizacyjną, aby powstały układ mógł również przewidywać wszelkie zakłócenia. Budynek, ktróry stanowi produktywne i wydajne środowisko zamieszkania, wypoczynku, pracy oraz pozwala właścicielowi i menadżerowi realizować ich własne... więcej »
dodano: 2011-11-08 14:56
Budynek energooszczędny

Budynek energooszczędny

Budynek energooszczędny (niskoenergetyczny) - budynek w którym skumulowana energia wydatkowana w całym cyklu "życia", czyli od wyprodukowania materiałów, wzniesienia obiektu przez wieloletnią jego eksploatację i ewentualną modernizację aż do tzw. śmierci termicznej, jest relatywnie niska. Jest to budynek, który przez przegrody... więcej »
dodano: 2011-11-08 14:36

Budynek ekologiczny

Budynek ekologiczny - obiekt budowlany, którego cały proces inwestycyjno-budowlany został oparty na założeniach "zrównoważonego rozwoju", czyli poszanowania zasobów naturalnych i procesów zachodzących w środowisku. więcej »
  1 2 3 4 5  

OSTATNIO DODANE

pogoda na dziśmiasto

Temperatura w mieście
Warszawa
20°C
Częściowe zachmurzenie
wiatr: 15 km/h
data pobrania
2016-08-24 16:00:04

FORUM

Oświetlenie schodów
Zdecydowanie zainwestuj w z boku schodów lub przy każdym schodku osobno. Wygląda to świetnie...
Łazienka dla kilku osób.
Powinnaś zadbać o łazienki tak jak piszą wszyscy powyżej. To wszystko i tak niewiele jednak...
Remont gabinetu Masażu
nie zapomnij o fajnych sprzeyach. Moja znajoma otworzyła teraz salon piękności i zakupiła...
Projekt domu
Według mnie bardzo fajne projekty domów oferuje biuro architektoniczne - . Zobaczcie sami,...
Rury stalowe demontażowe
Widzę, że mało osób Ci tutaj odpowiedziało, więc dodam coś od siebie, że całkiem...
do forum

Partnerzy