Wózek widłowy jest w wielu zakładach pracy podstawowym wyposażeniem. Firma może kupić go na własność, ale nie jest to jedyna forma jego pozyskania. Alternatywa to długoterminowy wynajem wózków widłowych. Co warto wiedzieć o tego typu ofercie?

Na czym polega wynajem długoterminowy wózka widłowego?

W przypadku sprzętu jak wózki widłowe wynajem prowadzony jest w dwóch wariantach – krótkoterminowy oraz długoterminowy. Oferty te różnią się od siebie czasem najmu, co przekłada się również na ich oferty.

 

Długoterminowy wynajem wózka widłowego polega na pozyskaniu sprzętu na dłuższy czas. Jest on zależny od wybranej wypożyczalni, lecz najczęściej minimalny okres długoterminowego wynajmu wózka widłowego wynosi 1 rok, natomiast maksymalnie to do 5 lat.

 

W ramach długoterminowego wynajmu wózka widłowego klient otrzymuje do dyspozycji wybrany przez siebie sprzęt i może korzystać z niego na wskazanych w umowie warunkach. Opłata następuje w ratach wnoszonych comiesięcznie.

 

Dlaczego warto zdecydować się na długoterminowy wynajem wózka widłowego?

Wynajem długoterminowy wózka widłowego to korzystna oferta, biorąc pod uwagę zasady i koszty. Stanowi on ciekawą propozycję także dla tych firm, które rozważają skorzystanie z leasingu, zapewniając szerszą obsługę. W porównaniu do zakupu sprzętu na własność nie wymaga natomiast angażowania tak znacznych środków.

 

Długoterminowy wynajem wózka widłowego – główne korzyści:

  • szeroka gama wózków widłowych na wynajem – można zdecydować się na wynajem wózków wyposażonych w silniki spalinowe, elektryczne, z napędem gazowym
  • proste i przewidywalne rozliczenia w ramach wynajmu sprzętu – wystarczy opłacać systematycznie raty abonamentu
  • szeroka gama usług wchodząca w skład oferty – transport wózka, jego serwis, przeglądy, usługi konserwacyjne, które opłacane są przez firmę wynajmującą sprzęt
  • możliwość wykupienia sprzętu w niskiej cenie po zakończeniu najmu lub zwrócenia wózka do wypożyczalni, aby wynająć kolejny

 

Gdy zatem potrzebne są wózki widłowe wynajem długoterminowy jest korzystną alternatywą dla zakupu oraz dla leasingu. Z ofertami wypożyczalni wózków widłowych można zapoznać się bliżej na ich stronach WWW.