Każdemu właścicielowi psa zdarza się nie mieć ochoty na spacer z pupilem. Powinniśmy jednak pamiętać o zapewnieniu swojemu podopiecznemu odpowiedniej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Na tyle na ile jest to możliwe. Zarówno mały jak i duży pies musi się wybiegać i potrzebuje wyjść na spacer niezależnie od pogody czy pory roku. W takich sytuacjach szelki guard dla psa  sprawdzą się lepiej od standardowej, zwykłej smyczy przyczepianej do obroży. Czasem zdarza się tak, że musimy psa mocniej szarpnąć. W szelkach psa to nie zaboli.

 

Wygoda dla obu.

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, pies potrzebuję aktywności. Jednak tak jak i my ludzie zdarzają się kanapowcy. Mało ruchu i tylko jedzenie do szczęścia. Więc kiedy wyjście na dwór ogranicza się wprost do załatwienia potrzeb fizjologicznych i gdy pupil uzna, że jemu to wystarczy powinniśmy się taką sprawą niezwłocznie zająć. W takim razie, więc gdy już zabierzemy się za wyciąganie naszego psa z domu lub jeżeli po prostu nasz pies jednak jest na nasze szczęście psem aktywnym ruchowo, to również zapewnijmy wygodę w takich sytuacjach sobie. My mamy się czuć tak samo komfortowo tak samo jak nasz podopieczny. A mowa tutaj głównie o komforcie psychicznym. Pies ma większą swobodę a jednocześnie nam łatwiej go utrzymać nawet na długiej smyczy. Obie strony są zadowolone. I pies i pilnujący go właściciel. Tak trzymać!

 

Skoro komfort zapewniony to jak aktywizować?

Aktywizować psa można na różne sposoby. Aportowanie za rzucanymi przedmiotami czy wspólne bieganie oraz jazda rowerem z psem biegnącym obok. Właśnie w takich przypadkach w dzisiejszych czasach są nam potrzebne odpowiednie i komfortowe szelki dla psa. Biegamy w parkach miejskich czy jeździmy rowerem po przedmieściach. Zakładając swojemu pupilowi szelki dla psa możemy go prowadzić obok siebie mając pewność, że nie wybiegnie np. pod koła samochodu. A psu w szelkach wygodnie, więc skoro ma zapewniony komfort to tym chętniej będzie z nami biegał. Możemy nawet zabrać psa na wycieczkę w góry czy na plażę. Oczywiście tam gdzie nie jest zabronione wchodzenie z psem. Szelki dla psa pozwalają na wygodne spędzanie wspólnego czasu psa z jego właścicielem. Jeżeli coś psa uwiera w szyje to trudniej mu się poczuć komfortowo. Pies może być wówczas mniej chętny do zabawy albo czuć się zdenerwowany. Szelki dla psa dadzą nam większą kontrolę nad psem i pomagą nam łatwo i bezboleśnie odciągnąć pupila od niebezpiecznej sytuacji.

Kupować czy nie kupować i co w końcu z tą aktywizacją.

Kupować. Mając szelki dla psa w codziennym użytkowaniu, łatwiej przyjdzie nam opanować sytuację niebezpieczne, które mogą nas spotkać gdy spędzamy czas z psem poza domem. Możemy wsiąść na rower a pies radośnie i komfortowo dotrzyma nam biegu. Szelki to wygoda, która daje nam i psu chęć do większej aktywności.