Chcesz z gustem wykończyć swoje mieszkanie? A może robisz remont i chciałbyś odświeżyć wygląd wnętrza? Zastanawiasz się pewnie, na jaki materiał na ściany się zdecydować? Tylko farba, a może jakieś dodatkowe materiały, np. cegła? A może jednak tapeta? Ta ostatnia znów jest bardzo modna! Szukając odpowiedniego dla siebie wzoru z pewnością nie będziesz wiedział, co wybrać!

Rodzaje tapet

Rodzajów tapet jest dziś naprawdę bardzo dużo. Ekipy oferujące montaż tapet Warszawa (https://www.master-bud.net/oferta/tapetowanie/) mają pełne ręce roboty i czasem terminy zajęte na długo. Jakie rodzaje tapet zobaczymy w sklepie? Poniżej krótki przegląd.

Jednym z bardzo znanych rodzajów tapet są tapety winylowe. Są to tapety zmywalne. Tak naprawdę wykonane są one z papieru, ale pokryte są dodatkową winylową warstwą – dość odporna, dlatego tapeta jest zmywalna. Można wyróżnić tapety winylowe płaskie oraz spienione.

Innym rodzajem tapet są tapety papierowe. Dawniej były to najpopularniejsze tapety, obecnie należą do najtańszych. Nie są odporne na zmywanie, jednak można je łatwo usunąć. Ilość wzorów jest bardzo duża!

Tapety z włókna szklanego, to kolejna rodzina tapet. Są bardzo odporne, nie tylko na wodę, ale również na ogień. Miedzy innymi dlatego znajdują swoje zastosowanie w kuchni. Mają jednak bardzo duży minus – ich usunięcie ze ściany jest bardzo trudne.

Tapety flizelinowe – inaczej tapety na fizelinie, to tapety wykonane ze specjalnych włókien celulozowych bądź tekstylnych. Łatwo się ją przykleja i łatwo usuwa. Jest często wybierana!

Kolejnym rodzajem tapet są tapety korkowe. Są one stworzone z dwóch materiałów – warstwa od spodu wykonana jest z papieru, a warstwa górna z korka. Oprócz tego, że świetnie się sprezentują, to również mają zdolność ogrzewania pomieszczenia!

Inne rodzaje tapet i fototapet

Decydując się na montaż tapet Warszawa, można wybierać również spośród wielu innych rodzajów. Fototapety mogą mieć najróżniejsze, niemal dowolne wzory. Może znaleźć się na nich dowolna grafika. Do wyboru są również tapety tekstylne, natryskowe, a także wypukłe, spotykane również pod nazwą raufazy.